Úno
13
2009

Diskuse

Pokračování diskuse z původních stránek:

Vložil: Marek, rubrika:

Zanechat komentář

Pro zanechání komentáře je nutné se přihlásit.

370 Comments »

 • Veronika napsal:

  Ahoj kluci,
  jsem studentkou bakalářského studia psychologie a píšu práci na téma homosexuality z pohledu rodičů. Chtěla bych Vás moc poprosit, zda by některá z vašich maminek byla ochotná mi poskytnout rozhovor na toto téma. Rozhovory budou anonymní, získaná data budou použita jen pro účely bakalářské práce. Myslím, že prací na toto téma je nedostatek, což je obrovská škoda, protože informovanost je důležitá nejen pro vás, ale také pro toleranci společnosti, která ještě nedosáhla úrovně, jaké by měla. Myslím, že ještě dnes bohužel najdeme lidi, kteří se staví k homosexualitě odmítavě. Pokud budou vaše maminky mít zájem zúčastnit se rozhovoru nebo pokud máte na mě nějaké dotazy, můžete mě prosím kontaktovat na email – niko.skal@seznam.cz Budu moc vděčná za vaši spolupráci, která mi nesmírně pomůže při tvorbě mé práce. Díky moc (:

 • Filip TS napsal:

  Ahoj Veroniko,
  nevím jestli ta číslovka znamená věk nebo ročník – v obou případech je to dost mimo náš věkový průměr :-))
  Ale, zcela za sebe, já rád přivítám každého kamarádského turistu bez ohledu na pohlaví, rasu, jazyk, rod, majetek, …

  p.s. Omlouvám se za zimní spánek …

 • Filip TS napsal:

  re Kačenka:
  Jestli mohu reagovat já, tak moc děkujem a jsme rádi, že náš web má sílu slunce v duši :-), které hřeje, i když materiální slunce bylo od našich zeměpisných šířek vzdáleno …

  Slunečné jaro všem Kačenkám, Kačerům a obzvlášť Geokačerům! :-))

 • werka napsal:

  ahoj kluci,moc se mi tyhle stránky líbí a chtěla bich se s vá mi seznámimit. Veronika 11

 • Kačenka napsal:

  Ahoj kluci,
  našla jsem váš web a diskuzi úplně náhodou a musím říct, že jste mi rozeslunili den 🙂 Je chválihodné vaše cestování, též ráda výletuji, ale v dnešní době jsou to již jen jedinci, co se přidají a ne parta, proto vám přeji mnoho úspěchů a cest a počet, jaký si přejete, do budoucna…
  A přeji méně tak zrůdných příspěvků, které, i když víte, že to není pravda, musí bodat do duše a mnohem více povzbuzujících.
  mějte se krásně!:)

 • Filip TS napsal:

  Vůbec nejhorší je, když se satan rozdojí – to je pak konec 🙂

 • Filip TS napsal:

  Ahoj Rhette,

  já si svůj názor také ponechávám.

  Na rozdíl od sociologického objektivismu, pro který je kolektivum primární a individum sekundární, se já přikláním k sociologickému subjektivismu. Pro mne je primární individum – proto myslím svými city a svým osudem, protože právě SPRAVEDLIVÝ ohled na individuální práva, city a osudy je mi měřítkem veškeré sociální a veřejné morálky. Podle mne totiž jen společnost založená na této morálce je silná.
  Ten nepřemožitelný pocit JEDNOTY z listopadových dní roku 1989, ve kterých šlo právě o posílení individuálních práv na úkor společenských, mi tento zdánlivý paradox dokazuje – proto Ti nevěřím, že odstranění diskriminace v právu na důstojný pohlavní život společnost oslabí.

  Ostatní Tvoje argumenty výchovou dětí v diskusi zákona o partnerství, které osvojování dětí zakazuje, beru – pro tuto věc – jako irelevantní.

  Odmítám i Tvoji relativizaci Pravdy.
  Podívám-li se pod zorným úhlem strašlivé smrti Husovy, znějí Tvoje slova nebetyčně cynicky – Hus i koncil šli za jedním cílem, jen hold jeden šel cestou diskuse a druzí cestou násilí ?! To je rozšířený omyl. Podle mne Pravda je jen jedna. Buď ji měl Hus, nebo koncil – Boží království není rozdvojené !!!

  To, co je relativní, je individuální vina – každý bude souzen takovým soudem, jakým sám soudí.
  Proto i takové – podle mne ohavné – výroky jako, že uzákonění partnerství je ranou zasazenou kultuře-civilizaci, budou možná nějak ospravedlněny. To není moje věc – individuálně soudit.

  Doufám jen – i k vůli Tobě-, že se nenajde někdo, kdo by Tvoje sociologické hypotézy doplnil o "třídní boj" proti této "ráně civilizaci", jako to u svých sociologických hypotéz udělal Marx.

  Jinak Ti Rhette také děkuji, že jsi diskutoval – já si patent na Pravdu nedělám, a proto se pídím po argumentech, abych náhodou něco nepřehlédnul. V tomto jde skutečně o nekončící proces – cestu.
  Obávám se však, že zatím naše cesty ke stejnému cíli nekonvergují 🙁

  Měj se hezky ! 🙂

  ————————————————
  Ježíš:
  "Jak může satan vypuzovati satana ? Je-li království uvnitř rozdvojeno, takové království nemůže obstáti. Bude-li domácnost uvnitř rozdvojena, taková domácnost nemůže obstáti. Povstane-li satan sám proti sobě a rozdojí se, nemůže obstáti, ale je s ním konec."
  (Marek 3/24-26)

  Edvard Beneš:
  "Jsme dnes evolucionisté, všichni a všude: v hospodářství, politice, morálce, náboženství, v přírodních vědách – ve všem. Proto si musíme stále ponechávat otevřený obzor. Jeho svobodný duch se brání dát se uzavřít do teorie jednou pro vždy dané. Každá teoeri musí být stále konfrontována s fakty a jimi stále znovu a znovu ověřována. A nevíme jaká fakta přijdou zítra."
  "Sociologie vůbec nemůže předvídat, leč v rysech nejhrubších. Předvídání je tu velice nesnadné, poněvadž problém sociální je velmi složitý, jevy společenské jsou tak úžasně komplikované, že předvídati v dění sociálním jako v astronomii nelze. Jediné, co sociologie může konstatovat, je to,…, že společnost má ve svém nynějším vývoji tendence … Jen tendece a jen dnes. O tom, co bude dále … – o tom nedovede nic říci a chce-li zůstat na poli vědeckém, empirickém, neapriorním, nemůže víc říci."
  (Edvard Beneš – filosof a státník)

 • ŽANETA A MONIKA napsal:

  tak jak se máš.A JAK SE JMENUJEŠ.

 • Honza K. napsal:

  Jen abyste to nepřehlédli – do programu byl zakomponován termín letní akce – bude se konat v sobotu 15. červnece.

 • Rhett napsal:

  Ahoj Filipe 🙂 Díky za obšírnou kritiku mých myšlenek. Věř mi, že ze svých názorů zatím nehodlám ustoupit ani o píď. Víš, on je totiž problém v tom, že tyto mé názory nepramení ani tak z mého "ideologického zakletí". Kdyby to záleželo na mém křesťanství-katolictví, tak je mi to opravdu asi jedno. Považuji se totiž i unvitř církve za liberála a člověka, který neustále naráží. Jenže ke svým názorům jsem dospěl po opravdu mnohaletém a vyčerpávajícím (:)) studiu sociologie. Jestli budeš mít někdy čas, doporučuju nějakou odbornou publikaci (třeba i jen tu základní Sociologii rodiny od Možného). A nebo třeba jakoukoliv knihu o socializaci člověka. Dokonce i ten starý a dnes tolik kritizovaný Freud měl v lecčems (snad) pravdu. Možná Ti pak bude jasné, že vůbec není jedno, v jakém prostředí člověk vyrůstá, jaké má ve svém ranném dětství vzory, přátele, vychovatele. On je to problém už dětí vyrůstajících jen s jedním rodičem (nejčastěji matkou) – moc se o tom nemluví, ale tyto děti opravdu nejsou "normálně" socializovány – mají pak v životě celkem problémy, protože mají jiné hodnoty, jiný pohled na život. Jenže je jich čím dál víc a náš svět se jim čím dál víc přizpůsobuje. A co potom děti, které budou vyrůstat s dvěma otci. 🙁 No, raději ty knihy ani nečti – ještě by ses možná zhrozil, jaké nás čekají vyhlídky. Zkus se nad tím jen trošku zamyslet – nemysli svými city a svým "osudem", ale prostě se na to zkus podívat z pohledu celé společnosti – minulé, současné i budoucí.
  Jinak Tvé argumenty "ovdovělou vdovou" 🙂 mě připadají už opravdu trochu vyčpělé – vždyť tady je řeč úplně o něčem jiném – o principu směřování společnosti.
  Trochu mě mrzí reakce pana Havla – nečekal jsem to – no, aspoň vidím, že je to jen člověk, který se také může mýlit. O to více mě potěšila skvělá reakce prof. Halíka – úžasně napsaný text, ke kterému nemám výhrady. Čím dál více mě přesvědčuje o své erudici – je to vynikající sociolog a vůbec myslitel. Argumenty prof. Klause byly trochu slabší a zmatenější – no, asi jeho poradci nebyli ve formě 🙂
  Také bych asi nikdy nenapsal, že "jen klasická rodina je schopna vychovávat dět" – vychovávat děti je schopen každý – tady je spíš otázka kvality této výchovy. Ani jedinec, ani homosexuální pár není většinou schopen DOBŘE, KVALITNĚ a ZDRAVĚ vychovávat děti. To je ověřeno výzkumy i mou osobní zkušeností s kamarády, které vychová jen jeden z rodičů (nebo jsou jejich rodiče rozvedení).
  A ještě se musím ohradit proti tomu, že jsem snad uvedl, že se naše kultura rozpadá jen kvůli přijetí Zákona o registrovaném partnerství. Je to jen jedna z ran zasazených kultuře-civilizaci. Když jsem to psal, myslel jsem na podobné zákony v Evropě – na evropskou kulturu. Víš, od jisté doby se snažím myslet raději už jen evropsky 🙂
  Bylo by ještě spousta věcí, o kterých bych zde mohl psát (jako diskuse o podstatě manželství, úloha státu, význam Ježíšových slov,…) – ale to by bylo na dlouho. Jestli chceš, napiš mail 🙂
  Jinak díky za to, že jsi ochoten diskutovat. Děsí mě lidé (věřící i nevěřící), kteří se zabarikádují na svých pozicích a nepřipouštějí jiný názor, nejsou ochotni přemýšlet. Jak se shodují všichni teologové – Pravda není nějaká věc, stav – je to proces. Jestli někdo prohlásí, že má pravdu, právě v tu chvíli se mýlí. Jak správě řekl už Ježíš, je to cesta za jedním cílem – dá se po ní jít buď násilím a nebo diskusí. Díky, že volíš druhou variantu. 🙂 Třeba se časem budou naše cesty víc a víc přibližovat, jako ty koleje v dalekém horizontu. 🙂 Pěkné léto!

Používáme WordPress, českou verzi. Šablona: TheBuckmaker. Fischler, Nebenjob